Друк є кінцевим етапом розробки та створення будь-якої продукції. Для цього файли, що готуються, мають відповідати певним стандартам. Тільки в цьому разі можна отримати гарний результат, який не викликатиме складнощів для роботи фахівців. Як зробити так, щоб шрифти не “з‘їхали”, а чорно-білий та кольоровий друк документів лишився якісним, розкажуть наші експерти.
Підготовка документів до друку: основні рекомендації
Під час підготовки файлу до друку враховується кілька критеріїв:
- Вильоти під обріз. У сучасній поліграфії достатньо додати 3 мм до післяобрізного формату з кожного боку. Якщо йдеться про аркуш А4 розмірами 210х297 мм із додаванням вильотів плюс 3 мм з кожної зі сторін виходить 216х303 мм — це і є дообрізний розмір. За межі стандартного аркуша зазвичай можуть виходити фонові об’єкти, але не текст. В іншому разі можна втратити важливу рекламну інформацію або контактні дані. Також у цю область не повинні потрапляти частини логотипа або заголовки.
- Зшивання або кріплення в папку. У процесі верстки ескізу завжди враховують кріплення, якщо планується збірка в папку, на пружину або скріпку. Верстку ескізу бажано відразу виконувати з урахуванням зони зшивання або кріплення. Важливо, щоб у цю область не потрапляв текст або інші важливі елементи майбутньої рекламної продукції.
- RGB і CMYK. RGB являє собою колірну модель, яка відображається на моніторі. Розшифровка включає Red червоний, Green зелений, Green зелений, Blue синій. Якщо зображення створюється в моделі RGB під час переходу в CMYK частина кольору неминуче втрачається. В останньому випадку йдеться про колірну модель для друкованих поліграфічних машин. CMYK представляє – Cyan блакитний, Magenta малиновий, Yellow жовтий, K чорний (йде окремою фарбою). Відтінки при змішуванні дають необхідне зображення.
- Растрові зображення. Їхня роздільна здатність має становити 300 dpi, а масштаб співвідноситься як 1:1. Тільки в такому разі друк відрізнятиметься найкращою якістю. Найчастіше для друку застосовуються картинки з мережі Інтернет, що мають низьку роздільну здатність або артефакти від компресії. Подібне може призводити до невисокої якості готової поліграфічної продукції.
- Хрести, мітки різу, колірні шкали. Ніде і ніколи не слід ставити мітки, кропи або шкали. На поверхні не має бути нічого зайвого, що не має стосунку до підготовки ескізу. Подібне можна робити, якщо всі операції виконуватиме один фахівець самостійно. У цьому разі він має друкувати, різати та ламінувати продукцію, тобто повністю збирати тираж. Тільки так можна своєчасно прибрати все зайве.
- Правильне збереження для друку. Існує два варіанти, які приймають до друку. Оптимальними стають два варіанти – растровий файл Tiff або формат PDF/X-1a.
- При виконанні кожного пункту забезпечується друк поліграфії відповідно до правильних уявлень. Файл задовольнятиме вимогам фахівців і технічного оснащення.
Додаткові поради:
- про необхідність бігування або фальцювання креслень, карт чи планів слід попереджувати спеціалістів заздалегідь, оскільки це займає певний час;
- друк фото: чим більшого розміру знімок для друку, тим вищою має бути роздільна здатність, більш детально з роздільною здатністю для кожного формату можна ознайомитись на сторінці;
- друк документів MS Word та Excel: найкращим рішенням є конвертація документа в PDF-формат, у такому випадку ризик зміни шрифтів, відступів та форматування відсутній. При збереженні документа після редагування слід обрати тип файлу .pdf та обов’язково перевірити вигляд документа після збереження;
- широкоформатний друк креслень ліпше виконувати в Autocad (dwg), друк таблиць — в SPlan (spl), Compass (cdw), Visio (vsd), або pdf-форматуванні.
Врахування всіх критеріїв дозволяє роздрукувати документи без втрати якості. Якщо ж з підготовкою виникають проблеми, краще звернутися до наших фахівців, які допоможуть зробити це максимально ефективно.